ayik-site
YAZAR HAKKINDA

Joseph Nicolosi

Dr. Nicolosi, Amerika’da bu uygulamanın en çok gerçekleştirildiği Thomas Aquinas Psikoloji Kliniği’nin kurucusu ve klinik müdürüdür. Aynı zamanda National Association for Research and Therapy of Homosexuality’nin (NARTH) (Ulusal Eşcinsellik Araştırmaları ve Terapi Derneği) kurucu ortağıdır.

Dr. Nicolosi, New School for Social Research ve California School of Professional Psychology’de eğitim almıştır. Erkek Homoseksüeller İçin Onarım Terapisi; Utanç ve Bağlanma Yitimi; ve Anne Babalar İçin Gençlerde Homoseksüelliği Önleme Rehberi kitaplarının ve aynı zamanda birçok profesyonel dergi makalesinin yazarıdır. Televizyonda yaptığı çok sayıda konuşması bulunmaktadır (bkz. www.josephnicolosi.com).

Joseph Nicolosi, Ph.D., istenmeyen eşcinsellik nedeniyle kendisine başvuran binlerce erkekle çalıştığı uzun bir kariyerin ardından 2017 yılında, 70 yaşında vefat etmiştir. ABD patent ofisi, ticari markalı terimi olan Onarım Terapisi’nin kurucusudur. Onarım Terapisi, sosyal bir kavram olan “Dönüşüm Terapisi” ile karıştırılmamalıdır.

Kitapları

Joseph Nicolosi’nin yayınevimizden çıkan kitapları

Neler Söylediler

Joseph Nicolosi hakkında uzmanların görüşü

Psikoterapi Savaşı

Cinsel Politika, Cinsiyet İdeolojisi ve Ruh Sağlığı Karşı Karşıya