ayik-site

Eşcinsellik Tedavi Rehberi - Julie Harren Hamilton, Philip J. Henry

 

Julie Harren Hamilton, Philip J. Henry

 

KİTAPYURDU
 
AMAZON
 
BKM KİTAP

Bu kitabı paylaş:

Açıklama

“Bu kitap eleştirel her psikolojik danışmanın farkında olması gereken bir konu üzerinde vadesi çoktan geçmiş, pratik, türünün tek örneği bir kaynaktır. “Herkese uyan” işlevsiz bir yaklaşımın aksine bu özgün eser sekiz klinik uzmanın iyileşme ve umuda dair kanıtlanmış yöntemlerinin derinliğini içeriyor. Bu kitabı okumak istenmeyen eşcinsel çekimi olan bireyler hizmet etmede etkililiğinizi artıracak araçlar sunacak ve klinik anlayışınızı geliştirecektir. Bu kitap, her psikoterapistim kütüphanesinde bulunması gereken klinik bir altın madenidir.”
Gary J. Oliver, Ph.D., Yönetici Müdür, Center for Relationship Enrichment; Psikoloji ve Uygulamalı Teoloji Profesörü, John Brown Üniversitesi

“Nihayet, dünya görüşleriyle uyumsuz cinsel davranışları olan binlerce kadın ve erkek için güçlü bir klinik müttefik bulundu. Bu bireylerle yirmi yıldan fazla süredir çalışmama rağmen, bu kitap kadar kapsamlı, okuyucu dostu, klinik açıdan sorumlu ve gerçekçi bir eser henüz görmedim. Ruh sağlığı uzmanları, alan dışından danışmanlar ve din adamları, tedavi yaklaşımları, değerlendirme becerileri ve rehberlik konusunda bu kitabın daha da ötesine geçmeyi hedeflemelidirler. Bu gerekli katkıdan mütevellit Tanrı’ya şükürler olsun.”
Joe Dallas, Desires in Conflict yazarı ve The Complete Christian Guide to Understanding Homosexuality eş yazarıdır.

“Konunun özüne vakıf olmak isteyenlerin dikkatli ve akılcı bir şekilde mutlaka okuması gereken bir eser.”
Walter Schumm, Ph.D., Aile Çalışmaları Profesörü, Kansas State Üniversitesi; 200’den fazla bilimsel yayının yazarıdır.

“Elinizdeki kitap, eşcinsel çekim konusunu özgün bir biçimde zorlayıp başa çıkmaya çalışanlara yardım etmek isteyen psikolojik danışman, din adamı veya bireyler için önemli bir araç. Eşcinsellikle mücadele etmiş ve eşcinselliğin üstesinden gelmiş birisi olarak, bu kitabın başkalarına, en derin inançlarını kuşatan bir hayatı yaşamalarına yardımcı olacağına dair inancım tam.”
Alan Chambers, Exodus International Başkanı, www.exodusinternational.org

Ek bilgi

Yazar

Julie Harren Hamilton, Philip J. Henry

Çeviren

Ebru Tat Sofi

Çıkış Tarihi

Eylül 2022

Sayfa Sayısı

150