ayik-site

Psikolojik Danışman Eğitim Programı Rehberi - Richard Cohen

Eşcinsel Bireylere ve Yakınlarına Yardım Sunanlara Yönelik Psikolojik Danışman Eğitim Programı Rehberi

Richard Cohen

 

KİTAPYURDU
 
AMAZON
 
BKM KİTAP

Bu kitabı paylaş:

Açıklama

Richard Cohen’in Psikolojik Danışman Eğitim Programı beni gerçekten etkiliyor. Hatta, eşcinsel çekimi anlama konusundaki yeni ve net yaklaşımının çığır açıcı olacağına inanıyorum. Terapistlere hitap eden Cohen, kesinlikle vizyonumuzu genişleterek, bireylerin karmaşık içsel yaralarını iyileştirmelerine ve böylece daha mutlu ve daha tatmin edici yaşamlar sürmelerine yardımcı olmak için izlenecek çok net bir yolu izah ediyor. Bu nedenle bu eğitimi kesinlikle tavsiye ediyorum.
Elena Barrero, Profesör, Psikoloji Bölümü Başkanı, Universidad Anahuac Meksika Sur

Psikolojik Danışman Eğitim Programı bana çok yardımcı oldu. Eşcinsel çekimi düzeltmenin birçok yönünü öğrenmek adına yeni ve hoş bir yaklaşımdı. Cohen’in uygulamalı yaklaşımı ve kişilerarası eğitim becerileri, rahat, tehditkar olmayan bir öğrenme ortamı yaratmıştır. Programda elde edilen fırsatlar paha biçilemezdi. Bunu herhangi bir düzeyde olan herkese (deneyimli terapist, yeni psikolojik danışman, psikolojik danışmanlık öğrencisi, din adamı, akıl hocası veya koç) tavsiye ediyorum.
James E. Phelan, Ph.D., Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanı

Günümüzde hiç kimse Richard Cohen’den daha pratik, gerçek yaşam deneyimine sahip değildir. Richard’dan öğrendiğim teknikleri ve fikirleri, danışan ve gruplara yaşam koçluğu yaparken büyük bir başarıyla uyguladım. Onun eğitimi ve akıl hocalığı paha biçilemezdi.
Rich Wyler, Brothers Road’un Kurucusu ve Yöneticisi

Bir Cinsel Yönelim Koçu olarak ilk sertifika eğitimime PATH (Sağlıklı Cinselliğe Olumlu Yaklaşımlar) ile katıldığım için çok şanslıyım. Eğitimin, bu hassas alandaki danışanlarla ilgilenmek için beni tamamen hazırladığını hissediyorum. Kapsamı etraflı, yaklaşımı hassas ve yöntemi ayrıntılı olan bu eğitim, istenmeyen Eşcinsel çekim ile mücadele eden kişiye psikolojik danışmanlık yapmanın inceliklerini gösterecektir. Daha fazla terapist bu eğitime aşina oldukça, geleneksel terapötik yaklaşımlarla hayal kırıklığına uğramış eşcinsel çekim ile mücadele eden birçok kişi, kişisel sağlamlığa ve heteroseksüelliğe doğru olan zorlu yolculukta ilerlemek için ihtiyaç duydukları yardımı elde edecektir.

Ek bilgi

Yazar

Richard Cohen

Çeviren

Mehmet Saraylı

Çıkış Tarihi

Eylül 2022

Sayfa Sayısı

309